+91 9962590571, 8220666148
enquiry@iascertification.com

PPE Sertifikası

Soruşturma için

[contact-form-7 id=”4259″ title=”Product Certification”]

Kişisel Koruyucu Donanım (KKD)

Kişilerin kendilerini tehlikelerden ve diğer bulaşıcı maddelerden korumak için kalkan olarak kullandıkları donanıma Kişisel Koruyucu Donanım denir. KKD Sertifikasyonu, ürünlerin uyumlaştırılmış standartlara uygun olarak yapılmasını ve KKD yönetmeliğini karşılamasını sağlar. Uyumlaştırılmış standart, ürünlerin üretimine ilişkin gereksinimleri de belirtir.

KKD ürünleri, Avrupa Ülkelerinin ticari pazarlarına girebilmek için 2016/425 sayılı düzenlemeye (en son sürüm) uygun olmalıdır. KKD, kullanıcının güvenliğini sağlar. Mesleği, itfaiyeci, laboratuvar teknisyeni, tıp doktoru veya zanaatkar ne olursa olsun, dayanıklı ve kaliteli kişisel koruyucu ekipman, yaşamı tehdit eden risklerden ve olaylardan korunmak için bir zorunluluktur. Bu nedenle, KKD’nin geçerli güvenlik gereksinimlerine uyması önemlidir.

KKD Testi

IAS tarafından sağlanan KKD test sertifikası, KKD ürününüzün KKD yönetmeliğinin özel gereksinimlerine uygun olduğunu belirler. Ürününüzün etkinliğini doğrulamak için ilgili test standartlarına uygun olarak ürününüz üzerinde gerekli testleri yapıyoruz. Ayrıca, 2016/425 kapsamında üretilen KKD ürünleri, KKD yönetmeliğinde yer alan Temel Sağlık ve Güvenlik Gereksinimlerine (ESHR) uygun olmalıdır.

Farklı ürün kategorileri için Kişisel Koruyucu Donanım Sertifikasyonu

Risk seviyelerine göre, tüm KKD ürünleri 2016/425 AB yönetmeliğine göre üç kategoride sınıflandırılır

 • Kategori I, kullanıcıları minimum risklerden korumaya yardımcı olan KKD ürünlerini içerir. Yani su veya temizlik malzemeleri, güneş ışığı ile temastan dolayı riskler oluşur. Bu kategorideki ürünler bahçe eldiveni, güneş gözlüğü vb. ürünlerdir.
 • I ve III kategorisine girmeyen ürünler Kategori II olarak değerlendirilir. Güvenlik gözlükleri ve koruyucu gözlükler, endüstriyel kasklar, koruyucu başlıklar, yüksek görünürlüklü giysiler vb. KKD ürünlerini içerir.
 • Kategori III, solunum ekipmanı, düşme önleyici ekipman, can yelekleri, kimyasal koruyucu giysiler, vb.

KKD üreticileri, ürünlerinin sağlam performansının yanı sıra kalitesini de doğrulamak için 2016/425 AB yönetmeliğine göre uyumluluk testlerinden geçmelidir. KKD sertifikasını almak için üreticilerin, KKD’nizin test raporları ve sonuçlarıyla ilgili bilgileri belirten bir teknik dosya geliştirmesi gerekir.

KKD Sertifikasyon Test hizmetleri

IAS, yüz maskesi, N95 maskesi, eldiven, önlük, yüz siperi, göz koruması (gözlük) gibi tıbbi ekipman ve giysiler, kask, dirsek ve dizlik gibi spor ekipmanları gibi çeşitli sektörlerden Kişisel Koruyucu Ekipmanları test eder ve sertifikalandırır, bilek ve avuç içi koruyucuları ve ayrıca yüksek görünürlüklü giysiler, kaynak giysileri, ısıya ve aleve karşı koruyucu giysiler vb. gibi diğer koruyucu giysiler.

Yüksek görünürlüklü giysiler için KKD Sertifikasyon hizmetleri sunuyoruz

İnşaat şantiyeleri gibi iş yerlerinde görünürlüğü yüksek kıyafetlerin önemi yüksektir. Kaza ve yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle, gerekli sağlık ve güvenlik düzenlemelerini karşılamalıdır.

KKD ürünleri, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için 2016/425 yönetmeliğinin gereksinimlerini karşılamalıdır. Bu düzenleme, yüksek görünürlüklü giysiler için aşağıdakiler gibi iki önemli test standardı sağlar:

 • EN ISO 20471 yüksek görünürlüklü giysiler, test yöntemlerini ve gereksinimlerini içerir
 • EN 1150, koruyucu giysiler için test yöntemlerini ve gereksinimleri belirtir

Tıbbi cihazlar için KKD Sertifikasyon test hizmetleri

IAS’nin KKD Sertifikasyon hizmeti, üreticilerin KKD ürünlerinin güvenlik ve kalite performansını sağlamalarına yardımcı olur. KKD ürünlerinin geçerli yasal gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını doğrulamak için etkili test yöntemleri uyguluyoruz. Yılların deneyimi ve uzman bilgisiyle, ürünlerinizi istenen iş pazarına götürmek için özel gereksinimleri karşılamanıza yardımcı oluyoruz. Yeniden kullanılabilir kumaş maskeler, tıbbi yüz maskeleri ve solunum maskeleri dahil yüz maskeleri, Lateks, Vinil ve Nitril gibi maddelerden yapılmış koruyucu eldivenler ve tıbbi önlükler, cerrahi önlükler vb. için testler yapıyoruz.

Koruyucu ayakkabılar ve koruyucu eldivenler için KKD Sertifikasyon testi

Ayrıca, ayakkabılar için EN ISO 20345, EN ISO 20346, EN ISO 20347 vb. gibi çeşitli EN standartlarına göre testler yapıyor ve KKD Sertifikası sağlıyoruz.

Nasıl Başvurulur

 • Belgelendirme kapsamına giren farklı ürünler veya aynı ürün gibi sertifika almanız gereken ürünü sonuçlandırın
 • Sertifikasyon detaylarını görüşmek için doldurulmuş Başvuru formu ile bize ulaşın.< /li>
 • Üretici/tüccar tarafından ilk belgelerin sunulması (Test sertifikaları dahil Sertifikasyon standardına dayalıdır)
 • Belgelerin uyumluluk gereksinimini karşıladığından emin olun.
 • Ürünü denetleyin ürünün standart gereksinimleri karşıladığından emin olmak için.
 • Son belgelerin, varsa ek açıklamalarla birlikte sunulması.
 • Nihai belge değerlendirmesi ve tavsiyesi.
 • Ödülü Uygunluk sertifikası