+91 9962590571, 8220666148
enquiry@iascertification.com

FDA Sertifikası

FDA Sertifikası – Bu ne anlama geliyor?

Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), halk sağlığını koruma ve geliştirmede ana rol oynayan tanınmış bir federal kurumdur.

FDA Sertifikası, ABD’deki gıda, ilaç veya tıbbi cihaz üreticileri için bir zorunluluktur. Yerli ve yabancı kuruluşların ürünlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde pazarlaması temel bir gerekliliktir. Kozmetik üretimi yapan işletmelerin zorunlu olarak FDA kaydına ihtiyacı yoktur. Ancak FDA’nın VCRP’sine (Gönüllü Kozmetik Kayıt Programı) katılabilirler.

FDA kayıt numarası nasıl alınır?

FDA kayıt numarası, üreticilerin ürünlerini ABD’de satabilmeleri için birincil gereksinimlerden biridir. İlaçlar ve tıbbi cihazlar için FDA sertifikası bir zorunluluk olmasına rağmen, FDA kayıt numarası zorunlu değildir. Kuruluşun ABD FDA’ya kayıtlı olduğunu açıklayan benzersiz bir kayıt numarasıdır. Kuruluşun veya ürünün FDA tarafından onaylandığını kanıtlamaz. Bu numara, belirli ürünler için değil, üreticiler içindir. Bu nedenle ürünlerinizde FDA kayıt numarasını etiketleyemezsiniz.

FDA, FDA kayıt sertifikası vermez. IAS, şirketiniz için FDA kaydını almanıza yardımcı olacaktır. Verdiğimiz kayıt sertifikası şunları belirler:

 • Kayıt işlemi başarıyla tamamlandı
 • FDA ile şirket kaydınız
 • Ayrıca kayıt numaranız geçerlidir

Kimler başvurabilir?

Gıda tesisleri, ilaç üreten şirketler, diyet takviyeleri ve tıbbi cihazlar FDA kaydı alabilir. ABD’de tıbbi cihaz ve ilaç gibi ürünlerini pazarlamak isteyen üreticilerin FDA’ya kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca, kozmetik üreticileri FDA kaydı alabilirler. Ancak ABD’de kozmetik ürünleri satmak için FDA sertifikası zorunlu bir gereklilik değildir.

Kayıt, ürünlerinizi ABD’de pazarlamak için önemli bir gerekliliktir. FDA Sertifikası gıda ürünleri için değildir. Ancak gıda üretimi yapan firmalar için gereklidir. Ayrıca, yeni ilaç ve besin takviyesi ürünleri için FDA onayı zorunludur. FDA, bir ürünü onaylamak için şunları değerlendirir:

 • Zorunlu belgeler, Test sonuçları, Klinik çalışmalar ve Protokol
 • Ayrıca, saha incelemesini ve gerekli süreci içerir

Ne yapıyoruz ve nasıl yardımcı oluyoruz?

Entegre Değerlendirme Hizmetleri (IAS) ile Hindistan’da FDA sertifikası alın. Üreticilerin FDA kaydı ve geçerli bir kayıt numarası almalarını destekliyoruz. IAS ayrıca Hindistan’daki gıda, ilaç ve tıbbi cihaz imalat şirketlerinin ABD FDA’ya kaydolmasına yardımcı olur. Rekabetçi ve makul bir fiyata etkili hizmetler sunuyoruz. IAS yardımıyla FDA’nın tescilli tesislerinden biri olun. Daha fazla ayrıntı için bize ulaşın!

Nasıl Başvurulur

 • Belgelendirme kapsamına giren farklı ürünler veya aynı ürün gibi sertifika almanız gereken ürünü sonuçlandırın
 • Sertifikasyon detaylarını görüşmek için doldurulmuş Başvuru formu ile bize ulaşın.< /li>
 • Üretici/tüccar tarafından ilk belgelerin sunulması (Test sertifikaları dahil Sertifikasyon standardına dayalıdır)
 • Belgelerin uyumluluk gereksinimini karşıladığından emin olun.
 • Ürünü denetleyin ürünün standart gereksinimleri karşıladığından emin olmak için.
 • Son belgelerin, varsa ek açıklamalarla birlikte sunulması.
 • Nihai belge değerlendirmesi ve tavsiyesi.
 • Ödülü Uygunluk sertifikası.

Soruşturma için

[contact-form-7 id=”4259″ title=”Product Certification”]