+91 9962590571, 8220666148
enquiry@iascertification.com

ISO 15189 Sertifikası

hakkında ISO 15189 Sertifikası

IAS, en iyi ISO Sertifikasyon Kuruluşlarından biridir. ISO 15189 sertifikası, boyutu ve büyüklüğü ne olursa olsun her tür kuruluş için şiddetle tavsiye edilir. kategori.

Uluslararası Standart Organizasyonu (ISO) 15189 Sertifikasyonu, laboratuvar profesyonelleri arasında yeni bir heyecan yarattı. ISO 15189, bir yandan, hasta bakımı boyunca Laboratuvar Tıbbının önemli rolüne göre ölçülen yüksek düzeyde laboratuvar performansı kalitesine yönelik bir yola girme isteklerini karşılamaktadır.

IAS’nin ISO 15189 sertifikası, kuruluşunuzun mevcut stratejisinin uluslararası standartların minimum gereksinimlerini karşılamasını ve işletmenizin sürekli üretkenliğini etkin bir şekilde artırabilmesini sağlar. ISO 15189:2012 standardının gerekliliklerini karşılamak, işletmenize yardımcı olmak ve işinizi etkin bir şekilde yönetmek ve en iyi uygulama metodolojilerini ortaya koymak için kuruluşunuza gerçek zamanlı fayda sağlayacak bir sistem sağlayacaktır.

ISO 15189 sertifikasıyla Kalite yönetimini optimize etme:

Klinik laboratuvarlar, ISO 15189’un tanıtılmasından önce sertifikasyon için diğer Uluslararası Standartları kullanıyordu. 2015’te yayınlanan ISO 15189’un son revizyonu, hizmet etkinliğinin bir değerlendirmesini etkiliyor.

ISO 15189’un benzersizliği, tıbbi laboratuvarlarda uygulanmak üzere özel olarak hazırlanmıştır. Bu Standart, laboratuvarın farklı doktorlar arasında sonuç yorumlamaya etkin katkısını nasıl garanti ettiğinin uygunluğundan emin olmak için kriterlerin ve prosedürlerin uygulanmasını gerektirir.

Tıbbi becerilerin ötesinde, laboratuvarda çalışan tüm farklı profesyonellerin yetkinliği oluşturulmalıdır. Pipetlerin kalibrasyonu ve doğrulanması, cihaz bakımı veya Dahili Kalite Kontrolünün doğrulanması prosedürleri, teknisyenlerin yeterliliğinin ISO 15189’a göre doğrulandığı pratik faaliyetlere örnektir.

ISO sertifikası alma süreci aşağıdaki gibidir:

 • Bize işletme bilgilerinizi sağlayın, yöneticimiz işletmenizi ziyaret edecek
 • Yöneticimiz, ticari faaliyetlerinizi değerlendirecek & size teklif verecek.
 • Sertifika sözleşmesini imzalamanız gerekir (başvurum) & sertifika ücretlerini öde

ISO belgelendirme süreci 2 aşamalıdır

1. Aşama : Hazırlık Denetimi

2. Aşama : Etkinlik Denetimi

 • Kuruluşunuz onaylarsa, herhangi bir Nc’si olmayan denetim için kuruluşunuza bir ISO 15189:2012 sertifikası verilir (veya) belirlenen uygunsuzlukların Etkin Kapatılması için Sertifika verilir.
 • Yıllık gözetim denetimi gerçekleştirilecek ve ardından 2 yıllık sertifika geçerliliği sağlanacaktır.

Neden IAS:

 • IAS’nin uluslararası varlığı, başarılı büyük ölçekli ve karmaşık uluslararası projeler yürütme konusunda bir geçmiş oluşturmuştur. Çalışanlarımız, yerel pazarların trendini ve doğasını anlıyor ve endüstride en iyi hizmeti sunmak için küresel çapta etkin ve güvenilir bir şekilde çalışıyor.
 • IAS, güçlü ve tanınmış, akredite bir Sertifikasyon kuruluşu olarak 13 yılı aşkın Profesyonel deneyime sahip 2006 yılında Anonim Şirkettir.
 • IAS, çeşitli ISO standartlarında ISO sertifikaları, ISO Baş Denetçi Eğitimleri ve İç Denetçi sağlayan, dünya çapında tanınan ISO belgelendirme kuruluşlarından biridir.
 • Hizmetlerimiz 6000’den fazla müşteriyle Hindistan, Malezya, Singapur, Endonezya, Suudi Arabistan, BAE, Umman, Katar Filipinler, Kuveyt ülkelerindedir.
 • Bir kuruluşun Sistemlere uygunluğunu etkin bir şekilde değerlendirmek ve sürekli İyileştirme için gerçek bir potansiyel ortaya çıkarmak için 300’den fazla deneyimli deneyimli denetçiye sahibiz.
 • ISO 15189:2012 sertifikasyonu ile ilgili her türlü yardım için bizimle iletişime geçin, yardım ve destek için oradayız.

ISO 15189 Sertifikasyonunun Faydaları:

 • ISO 15189 Sertifikasyonu, kalite yönetim sisteminin etkin bir şekilde uygulanmasına ve kullanılmasına açılan kapıdır.Bu standartlar, temel ISO 15189’dan ISO 15189–Tıbbi Laboratuvarlar ISO 13485 Tıbbi Cihazlar ve ISO 17025–Test ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği’ne kadar uzanır.
 • ISO 15189-Kalite yönetim sistemi gereksinimi, tıbbi laboratuvar gereksinimlerine özeldir.
 • Klinik laboratuvarlar, ISO 15189 Sertifikasyonuna uygunluk sağlayarak birçok avantaja sahiptir.
 • ISO 15189 Sertifikasyonu riskleri azaltır, en iyi uygulamaların paylaşımını teşvik eder ve sistematik uygulama ile yeniliği teşvik eder. Ödeme yapanlar ve sağlık hizmeti sağlayıcıları için Sertifikasyon, klinik laboratuvar hizmetlerinin güvenli, güvenilir ve hastalar için iyi bir değer olduğuna dair güvence sağlayan bir araçtır. Ayrıca, kalite iyileştirmelerini ölçmek ve tutarlılığı desteklemek için bir mekanizma sağlar.
 • Akreditasyon, hastalar için aldıkları hizmetlerin yeterli ve güvenli olduğuna dair güven verir ve bu da bir tıbbi laboratuvar için önemli bir satış noktası olabilir.

ISO 15189’un müşterilerinize faydaları:

 • ISO 15189 akreditasyonunun ana faydalarından biri, küresel olarak tanınan laboratuvarların ISO 15189 sertifikasına sahip olması ve sertifikalarının ve test raporlarının dünya genelinde 80’den fazla farklı ekonomide kabul edilerek, küresel GSYİH’nın %95’ini temsil etmesidir.</li >